سوالات متداول

چطور برای خرید اینترنتی به صنعت نواز اعتماد کنم؟

پاسخ: شرکت صنعت نواز یکی از بزرگترین شرکت های اینترنتی کشور می باشد که روزانه سفارش های زیادی را به تمام نقاط ایران ارسال می نماید؛

 1. شرکت صنعت نواز دارای مجوز فعالیت از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دارای نماد اعتماد الکترونیک ۲ ستاره (بالاترین رتبه نماد اعتماد) می باشد.
 2. شرکت صنعت نواز دارای پروانه کسب از اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران (تنها مرجع صدور پروانه کسب برای شرکت های اینترنتی) می باشد.
 3. شرکت صنعت نواز دارای گواهی ثبت از مرکز توسعه و فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.
 4. شرکت صنعت نواز عضو انجمن کسب و کارهای اینترنتی می باشد.
 5. شرکت صنعت نواز دارنده رتبه اول و “نشان سرآمد” هفتمین جشنواره بین المللی رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.
 6. شرکت صنعت نواز دارنده تندیس سیمین برند محبوب مصرف کنندگان از انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان می باشد.
 7. شرکت صنعت نواز دارای برند و شرکت ثبت شده، دفتر فروش در مرکز اداری پایتخت، انبار و ناوگان حمل و نقل اختصاصی می باشد.
 8. شرکت صنعت نواز دارای موسسین و مدیران خوشنام و شناخته شده در سطح بین المللی می باشد.
 9. شرکت صنعت نواز دارای بالاترین میزان رضایت مشتری می باشد ( میزان رضایت ۹۳ درصدی مشتریان در آخرین نظر سنجی صورت گرفته برگ زرینی در کارنامه چند ساله صنعت نواز می باشد) که نشان می دهد پس از چند سال فعالیت هنوز کسب رضایت مشتری مهمترین هدف در صنعت نواز می باشد.

چرا قیمت ها در صنعت نواز پایین تر از سایر شرکت ها می باشد؟

دلیل اصلی این موضوع سیاست صنعت نواز در ارائه کمترین قیمت و ارائه بیشترین خدمات به مشتریان می باشد.

ما آگاهیم که در عصر اینترنت و شبکه های اجتماعی هیچ متغییری برای موفقیت یک کسب و کار، بالاتر از میزان رضایت مشتریان نمی باشد، برای همین سعی کرده ایم بجای پرداخت هزینه های گزاف برای تبلیغات، حاشیه سود خود را کاهش داده و در کنار ارائه خدمات بیشتر و بهتر، رضایت حداکثری مشتریان خود را جلب نماییم؛ و این یعنی بازی برد-برد برای ما و شما.

همین سیاست در حال حاضر باعث گردیده که بسیاری از مشتریان ما افرادی باشند که از طریق دوستان و آشنایان خود با صنعت نواز آشنا شده اند.

چگونه مطمئن شوم کالای خریداری شده، کالای اصلی است؟

 1. شرکت صنعت نواز صرفا کالاهای اصل و تولیدات خودشرکت را در سایت به فروش می رساند.
 2. کالاهای خریداری شده از شرکت صنعت نواز دارای کارت یا برچسب گارانتی هستند.
 3. شرکت صنعت نواز بر خلاف شرکت های در سطح شهر، یک برند معتبر است. یک برند معتبر به دلیل ارزشی که برای برند خود قائل است، تحت هیچ شرایطی، اعتبار برند خود را برای منافع جزئی زیر سوال نمی برد، در حالیکه شرکت های در سطح شهر فاقد برند و نام شناخته شده بوده و ممکن است امروز باشند و روز دیگری نباشند.
 4. شرکت صنعت نواز علاوه بر موارد فوق دارای ۱۰ روز تضمین طلایی تعویض است که در صورتیکه کالای خریداری شده در مدت ۱۰ روز اولیه دچار ایراد فنی گردید، کالا را برای مشتری تعویض می نماید، در حالیکه هیچ شرکت و غیر اینترنتی دیگر این خدمت را ارائه نمی نماید.

آیا ممکن است علت تفاوت قیمت در سایت صنعت نواز به دلیل تفاوت در کشور سازنده باشد؟

خیر، این صرفا توجیهی است که سایر شرکت ها برای گرانتر فروختن کالای خود به شما ارائه می نمایند.

 1. با توجه به اینکه صنعت نواز خود وارد کننده کالا نمی باشد و صرفا کالاهای تولیدی خود را به فروش می رساند لذا شرکت ی نمی تواند اعلام نماید که کالای ما مربوط به کشور X است.
 2. با این حال در مواردی که از یک کالا چند سری در بازار وجود دارد، شرکت صنعت نواز به عنوان تنها شرکت اینترنتی، با تفکیک نوع محصول برای مشتری، امکان انتخاب را برای مشتری فراهم می آورد.
 3. حتی اگر در یک کالا برند سازنده درج نشده باشد، مشتریان محترم می توانند بصورت تلفنی، سوال نمایند و سپس با اطمینان خرید نمایند.

آیا ممکن است علت تفاوت قیمت در سایت صنعت نواز به دلیل تفاوت مدت گارانتی باشد؟

خیر، این صرفا توجیهی است که سایر شرکت ها برای گرانتر فروختن کالای خود به شما ارائه می نمایند.

تمام کالاهایی که این شرکت گارانتی می نماید، تماما دارای مدت گارانتی یکسان می باشند و امکان ندارد مدت گارانتی در یک شرکت با شرکت دیگر دارای تفاوت باشد.

در ضمن بر خلاف برخی از شرکت های دیگر که ممکن است بخشی از مدت گارانتی سپری شده باشد، در صنعت نواز سعی می گردد تاریخ گارانتی ها به روز باشد.

برخی از شرکت ها اعلام می کنند، علت اینکه قیمت صنعت نواز ارزان تر است این است که مثلا کالاهای معیوب شرکتهای دیگر را خریداری می نماید، آیا این موضوع صحت دارد؟

خیر، متاسفانه عدم امکان رقابت سالم از سوی برخی از فروشندگان باعث شده آنها به هر ترفند و حیله ای دستآویز شده تا بتوانند با تخریب ذهنیت مشتری، کالای خود را با قیمت بالاتر به فروش برسانند.

حال چگونه از این موضوع مطئمن گردیم؟

 1. اولین سوال را بهتر است از خودمان بپرسیم، آیا یک شرکت بزرگ حاضر می شود با عرضه محصولات معیوب در بازار، برند خود را زیر سوال ببرد؟ آن هم در شرایطی که این شرکتها بودجه های کلانی را صرف تبلیغات و خدمات پس از فروش برای برندسازی خود می کنند؟
 2. آیا حتی اگر نماینده آنها بخواهد اینکار را انجام دهد، شرکت اصلی اجازه اینکار را به آنها می دهد؟
 3. فرض کنیم فرد یا فروشنده ای که به شما این مطلب را بیان نموده است، پاسخ این سوال را مثبت بدهد. حال از خود فرد فروشنده سوال کنید شما چطور ثابت می کنید که محصولات و کالای خود شما، جزء این کالاهای مشکل دار نیست؟ با راهکاری که او ارائه می دهد به راحتی می توانید بفهمید که کالای خریداری شده از صنعت نواز معیوب است یا کالای خریداری شده از همان شرکت !!
 4. یک راهکار دیگه این است که بجای قبول حرف فروشنده، با شرکت یا خدمات پس از فروش برند مورد نظر تماس گرفته و بررسی کنیم آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟

فروشگاههایی های در سطح شهر اعلام می کنند، علت اینکه قیمتهای شما پایین تر است این است که کالاهای شما، کالای پشت ویترینی می باشد، آیا این موضوع صحت دارد؟

باز هم خیر، متاسفانه عدم امکان رقابت باعث گردیده برخی از فروشنده ها متوسل به هر حرف و هر کاری گردند:

 1. بر خلاف ماهیت فروشگاه های در سطح شهر، فروشگاه های اینترنتی، ویترین و نمایشگاهی وجود ندارد که کالاها را در آن به نمایش گذارده باشند.
 2. با توجه به اینکه این موضوع بیشتر برای شرکت های در سطح شهر صدق می نماید، بهتر است از ایشان بپرسید، از کجا مشخص است که کالایی که شما می فروشید، پشت ویترینی نباشد؟ سپس هر راهکاری که ارائه نمود را برای بررسی پشت ویترینی بودن یا نبودن کالای خریداری شده، بکار بندید.
 3. بطور طبیعی کالایی که در پشت ویترین قرار می گیرد، تمیزی اولیه خود را به دلیل گرد و خاک موجود در محیط از دست می دهد، این کثیفی حتی در صورتیکه تمیز گردد، با کمی دقت مشتری به وضوح مشخض می گردد. در ضمن این کالاها به دلیل استفاده مشتریان برای بازدید، آکبندی اولیه خود را نیز از دست می دهند که این مورد نیز با کمی دقت مشخص می شود.

لذا به مشتریان گرامی تاکید می شود، به خصوص در هنگام خرید از شرکت های در سطح شهر این موضوع را به دقت مد نظر داشته باشند.

 1. همانطور که قبلا نیز اعلام شد، استفاده از این راهکارها برای کسب سود بیشتر، درست در نقطه مقابل سیاست شرکت ی مثل صنعت نواز قرار دارد که در حال سرمایه گذاری بلند مدت بر روی برند خود است. این راهکار بیشتر به درد افراد و شرکت هایی می خورد که دنبال کسب منافع کوتاه هستند، فروشنده هایی که نه برند مشخصی دارند و نه حتی شرکت ثابتی!!

عنوان می شود که فروشگاه های اینترنتی قابل اطمینان نیستند و پس از خرید، در صورتیکه با مشکلی مواجه شوید، دست شما به جایی نمی رسد؟ آیا این موضوع صحت دارد؟

متاسفانه این مورد نیز مانند سایر موارد تنها برای تخریب ذهنیت مشتری است، اینکه یک فروشگاه ، اینترنتی است به معنی مشخص نبودن جا و مکان آن نیست، به خصوص در مورد شرکت های بزرگ، بلکه به معنی این است که در این شرکت ها، شما بجای مراجعه حضوری می توانید از طریق مراجعه به وب سایت و در تمام طول شبانه روز و هفت روز هفته، خرید خود را انجام دهید.

علاوه بر آن شرکت های اینترنتی برای کسب مجوز فعالیت نیازمند کسب تاییدیه از جمله از اماکن نیروی انتظامی هستند. مجوزهای مراجع ذیصلاح مانند مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت و پروانه کسب از اتحادیه، بدون مشخص بودن مکان فعالیت به هیچ کسب و کاری اعطا نمی گردد.

از طرف دیگر شما در مقایسه با شرکت های در سطح شهر، در شرکت صنعت نواز طرف حساب با یک شرکت و برند ثبت شده می باشید که به مراتب پاسخگویی بیشتر دارد.

علاوه براین آدرس شرکت تولیدی صنعت نواز و دفتر مرکزی در قسمت منوی درباره ما و در انتهای صفحه اصلی سایت قرار گرفته است.

آیا قیمتهای سایت به روز است؟

بله، ما همواره تمام سعی خود را انجام می دهیم تا وضعیت قیمت و موجودی سایت به روز باشد. بدین منظور به عنوان اولین و تنها شرکت تاریخ به روز رسانی قیمت و موجودی را در کنار تمام قیمت محصولات درج کرده ایم. این تاریخ نشان می دهد که در آن روز مشخص این محصول در شرکت به قیمت مشخص شده، موجود بوده است. با این حال مشتریان جهت آگاهی از آخرین قیمت و موجودی تنها لازمست ثبت سفارش نمایند.

در ضمن به استحضار می رساند در بیش از ۹۵ درصد مواقع حتی با گذشت تاریخ به روز رسانی، قیمت ها و موجودی صحیح می باشند.

آیا امکان تخفیف روی قیمتهای سایت وجود دارد؟

با توجه به اینکه قیمت گذاری کالاها در صنعت نواز بر اساس حداقل حاشیه سود می باشد، متاسفانه امکان هیچ تخفیفی بر روی قیمت های آن وجود ندارد.

مزیتهای شرکت صنعت نواز نسبت به سایر شرکت ها چیست؟

 1. ارائه کمترین قیمت
 2. ارائه بیشترین تنوع برند و محصول
 3. خرید کالای اصل با گارانتی اصلی
 4. ارائه بیشترین خدمات پس از فروش
 5. امکان ارسال فوری در کمتر از ۳ روزکاری بر حسب مقعیت جغرافیایی
 6. دسترسی به اطلاعات کامل در مورد کالاها و امکان مقایسه از طریق وب سایت
 7. صرفه جویی در وقت و زمان برای خرید

از کجا بفهمم کالایی در شرکت صنعت نواز موجود است؟

بطور معمول، تمام کالاهایی که در وب سایت صنعت نواز، وضعیت آنها موجود است، در انبار شرکت موجود می باشند، اما به دلیل حجم بالای سفارشات و حجم بالای محصولات در سایت، امکان به روز رسانی لحظه ای وجود ندارد.

به این خاطر زمان خرید از سایت صنعت نواز، درخواست استعلام موجودی و قیمت است. در این مرحله همکاران ما در کمتر از دو ساعت از زمان ثبت و خرید و به جریان افتادن سفارش، درصورت موجود نبودن بصورت تلفنی، ایمیل و پیامک به اطلاع شما می رسانند.

آیا امکان خرید حضوری وجود دارد؟

بلی، به دلیل ماهیت کاری شرکت امکان خرید حضوری وجود دارد.

آیا امکان رویت کالا قبل از خرید وجود دارد؟

بلی، به دلیل ماهیت کاری شرکت ، امکان رویت کالاها از نزدیک وجود دارد. اما برای فراهم آوردن امکان خرید برای مشتریان، اطلاعات کامل محصولات و عکس آنها در وب سایت قرار داده شده که مشتریان به کمک آن می توانند خرید خود را انجام دهند.

آیا می توانم کالا را درب شرکت تحویل بگیرم؟

بلی، به دلیل آنکه محل دفتر شرکت و انبار آن متفاوت هستند، امکان دریافت کالا درب شرکت وجود دارد.

آیا امکان دریافت پیش فاکتور وجود دارد؟

بلی، باتماس تلفنی این امکان فراهم می شود.

آیا می توانم کالای خود را در هنگام تحویل، باز و رویت نمایم؟

بله، غیر از موارد خاص که در برگ رسید تحویل کالا، قید می گردد، مشتریان موظف هستند در تمام موارد کالا را تحویل ظاهری بگیرند، یعنی ابتدا کالای خود را از نظر ظاهری بررسی می نمایند، بعد رسید می کنند که کالا صحیح و سالم تحویل گرفته شد. این مورد هم برای ارسال از طریق ناوگان صنعت نواز و هم از طریق پست و باربری نیز صادق و یکسان می باشد.

آیا برای خرید از صنعت نواز، حتما باید در سایت عضو باشم؟

پاسخ: خیر . شما بدون عضویت نیز می توانید از صنعت نواز خرید کنید اما با عضویت در سایت علاوه بر آنکه از جشنواره ها و تخفیف ها اطلاع پیدا می کنید، می توانید از سایز مزایا و امتیازات این عضویت بهره مند گردید.

آیا می‌توانم برای شخص دیگری از شرکت صنعت نواز خرید کنم و سفارش تحویل آن شخص داده شود؟

پاسخ: بله، با قید این مطلب در هنگام خرید که سفارش تحویل شخص دیگر داده می شود، می توان کالا را به شخص مورد نظر شما تحویل داد.

می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟

پاسخ: فقط در موارد خاص، به منظور تسریع فرایند پردازش و ارسال سفارش و نیز کاهش امکان بروز خطا در ثبت سفارش، مشتریان محترم ‏باید سفارشات خود را اینترنتی ثبت کنند. اما در موارد خاص افراد می توانند تلفنی تماس گرفته و همکاران ما برای ایشان سفارش را در سیستم ثبت نمایند.

برای انتخاب و خرید کالا در سایت نیاز به مشاوره دارم، راهی وجود دارد که در تصمیم‏ گیری به من کمک کند؟

پاسخ: کارشناسان شرکت صنعت نواز تمام تلاش خود را می‏‌کنند تا اطلاعات مورد نیاز برای خرید هر کالا در سایت وجود داشته باشد، با این حال در صورتیکه اطلاعات موجود در سایت باز هم برای شما کافی نمی باشد، می توانید ابتدا سفارش خود را در سیستم ثبت و پس از تماس کارشناسان سوالات خود را مطرح، سپس در صورت تمایل سفارش خود را نهایی بفرمایید.

ممکن است پرداخت اینترنتی ناموفق و مبلغ از حساب من کم شده باشد؟

پاسخ: بله، در برخی موارد ممکن است هنگام پرداخت صورتحساب، وجه از حساب شما کسر اما پرداخت اینترنتی شما تایید نگردد، در این موارد وجه معمولا بلافاصله از طرف بانک به حساب شما عودت داده می شود اما ممکن است این عودت حداکثر تا ۷۲ ساعت به تاخیر بیافتد که مربوط به بانک بوده و هیچ ارتباطی به شرکت ندارد.

آیا می‌‏توانم وجه سفارش خود را به صورت اقساطی پرداخت کنم؟

پاسخ: خیر، امکان خرید اقساطی وجود ندارد.

آیا می‌توانم برای پرداخت سفارش خود چک بدهم؟

پاسخ: خیر، برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی صنعت نواز از پذیرش هر گونه چک بانکی معذور است.

آیا پرداخت اینترنتی وجه سفارش در سایت صنعت نواز امن است؟

پاسخ: شما هنگام پرداخت اینترنتی، از سایت صنعت نواز وارد درگاه بانک مورد نظر شده و از طریق درگاه و وب سایت آن بانک، وجه خود را پرداخت می نماید. لازم به توضیح است که درگاه های بانکی نیز با توجه به آنکه از پروتکل امن httpsاستفاده می کنند، جایی برای نگرانی ندارند. در ضمن برای احتیاط بیشتر شما می توانید در هنگام ورود اطلاعات کارت بانکی خود از صفحه کلید مجازی استفاده کنید.

مذاکره برای ارسال رایگان به چه صورت می باشد؟

پاسخ: مذاکره برای ارسال رایگان برای مواردی است که بصورت اولیه امکان ارسال رایگان وجود ندارد، اما به درخواست مشتری، مجدد یک بررسی روی هزینه ارسالی انجام می گیرد. پاسخ بررسی ممکن است موافقت با ارسال رایگان، تخفیف در هزینه اولیه ارسال یا عدم موافقت با ارسال رایگان باشد.

آیا می‏‌توانم سفارش خود را در روز و ساعت معینی تحویل بگیرم؟

پاسخ: بله، همکاران بخش ارسال صنعت نواز قبل از ارسال کالا با شما تماس گرفته و زمان ارسال را با شما هماهنگ می کنند.